Městská část Praha-Vinoř

Home > MČ Praha-Vinoř > Mateřská škola Vinoř 
Mateřská škola
   
   
Fotogalerie☻2016
thn_DSCN6704.jpgVÁNOCE U VČELIČEK
Vánoce ve třídě Včeliček byly moc krásné a za to musíme poděkovat vstřícným rodičům. Děti dostaly dárečky, které si přály a radost z nich byla obrovská.
VÁNOČNÍ TRHY VE TŘÍDĚ VČELIČEK
Děti byly skutečně pilné jako včeličky, protože nabízely rodičům plno překrásných výrobků. Dozajista ve všech domovech přispějí k pravé vánoční atmosféře.
thn_20161220_121657.jpgVÁNOČNÍ TRHY U ZAJÍČKŮ
Krásné výrobky čekaly také na rodiče ze třídy Zajíčků.
VÁNOČNÍ TRHY V SOVIČKÁCH
Ve všech třídách MŠ proběhly vánoční trhy. Výrobky dětí byly opravdu moc krásné.VÁNOCE U ZAJÍČKŮ
Vánoce ve třídě Zajíčků byly hodně radostné. Každý si našel dáreček, z kterého měl velkou radost.
thn_IMG_20161215_093119.jpgVÁNOCE U VEVEREK
Vánoce ve třídě Veverek byly štědré. A tak se rozbalovalo a rozbalovalo a dětem očka jen zářila.
BESÍDKA U SOVIČEK

Besídka ve třídě Soviček byla skutečně krásná, vánoční.
VÁNOCE U SOVIČEK

Ježíšek ví, že jsou ve třídě Soviček hodné děti. A tak naděloval a naděloval...
 
thn_14241.0001.jpgVÁNOCE VE TŘÍDĚ LIŠTIČEK
15.12. přiletěl do všech tříd mateřské školy Ježíšek. Nahlédněte do třídy Lištiček. Ze všech dárků měly děti velikánskou radost. Děkujeme rodičům, kteří se o ni postarali.
VÁNOCE VE TŘÍDĚ JAHŮDEK
Radost dětí z dárečků byla také ve třídě Jahůdek veliká. Opět velké poděkování rodičům.
KRÁSNÁ VÁNOČNÍ BESÍDKA VE TŘÍDĚ ZAJÍČKŮ
Do třídy Zajíčků se rodiče přišli podívat na krásnou "Vánoční besídku". Děti, pod vedením paní učitelek, ji měly nádherně připravenu. Na závěr všichni společně ozdobili stromeček.
BESÍDKA VE TŘÍDĚ HOUBIČEK
Překrásně dramaticky zpracovaná besídka o Betlému musela děti skutečně zaujmout, proto ji tak nádherně zahrály. Velké poděkování paním učitelkám.
 
thn_20161208_113901.jpgPOHÁDKA O HLOUPÉM HONZOVI
Pohádka "O hloupém Honzovi" všechny děti velmi zaujala.
SKUPINOVÁ KRESBA
Skupinová kresba Mikuláše, čerta i anděla se dětem ze třídy Veverek vydařila.
PLAVÁNÍ PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI
Děti ze třídy Veverek, Soviček a Včeliček navštěvují kurzy plavání, které je moc baví.
KRÁSNÁ BESÍDKA VE TŘÍDĚ MYŠEK
Myšky uvítaly rodiče v čertovských kostýmech a předvedly krásné vystoupení. Přestože všechny děti chodí do školky teprve od září, naučily se toho opravdu hodně. Paním učitelkám se dostalo od rodičů velkého poděkování. 
 
thn_1-1MG_20161201_105732.jpgSOVIČKY U ZAHRÁDKÁŘŮ
Sovičky na překrásné, vánoční výstavě.
HOUBIČKY NA VÝSTAVĚ ZAHRÁDKÁŘŮ
Děti z Houbiček navštívily zahrádkářskou výstavu. Nejvíce obdivovaly Betlémy, ale také vánoční cukroví - hlavně pěkně nazdobené perníčky. Dýchla na nás blížící se atmosféra Vánoc. Výstava byla moc krásná a inspirující. Za to spolku zahrádkářů moc děkujeme.
HOUBIČKY CHRÁNÍ PŘÍRODU
Děti te třídy Houbiček se učily, jak správně třídit odpad, co je to recyklace, ekologie.
 
thn_PB130039.jpgDOPIS JEŽÍŠKOVI
Děti ze třídy Soviček poslaly dopis Ježíškovi. Snad se jim přání splní.
BESÍDKA VE TŘÍDĚ LIŠTIČEK
Ve třídě Lištiček se 29.listopadu konala trochu netradiční "Podzimní besídka". Děti mají rády přírodu, proto se nejen o ní, ale i o zvířátkách a počasí recitovalo a zpívalo. V závěru děti zahrály bajku a na písničky s lesní tematikou zatančily. Rodiče je odměnili bouřlivým potleskem.
MIKULÁŠ, ANDĚL I ČERT V MATEŘSKÉ ŠKOLCE
V pátek, 2.12. přišel do školky Mikuláš s čertem a andělem. Ve všech třídách děti zazpívaly hezkou písničku nebo zarecitovaly básničku. Mikuláš byl moc spokojený a každému dal hezkou nadílku. Do každé třídy také věnoval knihu s názvem: "Co do lesa nepatří". Do pekla se nakonec nikdo nedostal, protože všechny děti v naší školce jsou moc hodné.
thn00025.jpgPRVNÍ POMOC U DĚTÍ
Paní učitelky z mateřské školy absolvovaly kurz "První pomoc malým dětem", který se konal ve Vincentu. Velice děkujeme paní Lichtenbergové, která kurz zorganizovala. Pro všechny paní učitelky byl velice přínosný.
UČÍME SE O ZVÍŘÁTKÁCH V LESE

Shozy jelena, srnce a daňka zapůjčil do MŠ pan Dvořák, děkujeme. Děti už vědí, k čemu zvířátka parohy potřebují a proč je shazují.

ŠAŠEK A ČERT

Překrásnou pohádku v podání pana Bílka a jeho loutek viděly děti 24.listopadu. A protože k nám brzy přijde Mikuláš, nechyběl v pohádce čert. Toho se naše hodné děti ani trochu nebály.

thn00010.jpgZDRAVÉ ZOUBKY
Velice děkujeme paní Zajícové za přednášku, která se týkala zdravých zoubků. Už víme, jak zoubky čistit a jak se o ně správně starat.
O NEBEZPEČÍ S DENISEM
Přednáška Nadace Ztracené děti, tentokrát ve třídě Včeliček.
JABLÍČKOHRANÍ
Je opět podzim, jablíčka nám pěkně dozrávají a to je čas na již tradiční Jablíčkohraní v Houbičkách. Děti jablíčka ochutnávaly, cvičily s červenými míčky (jablíčky), porovnávaly je podle velikosti, tvaru i barvy. Rozkrojená jablíčka použily jako tiskátka. Naučily se o jablíčku básničku a písničku.
DEN STROMŮ VE TŘÍDĚ HOUBIČEK
20. října slaví svůj svátek všechny stromy. Děti poznávaly podle větviček různé druhy stromů a také jejich plody, se kterými si hrály, cvičily, vytvářely různé obrazce, poznávaly je hmatem. Na vycházce sbíraly listy, které si pak obkreslily a vybarvily.
thn00002.jpgO NEBEZPEČÍ S DENISEM
Nadační fond Ztracené děti pro děti připravil velice přínosnou přednášku, O nebezpečí s Denisem, v rámci prevence kriminality. Byla zaměřena na bezpečnost dětí venku.
O LUCIÁŠKOVI
Loutkové divadlo Kozlík přijelo dětem zahrát krásnou pohádku O malém čertíkovi, Luciáškovi.
thn00012.jpgPILNÉ VČELIČKY
Zdobení ovoce a zeleniny dětem šlo výborně a také je moc bavilo .
JAK ŠEL KOZLÍK DO SVĚTA
Krásnou pohádku s překrásnými loutkami sledovaly děti se zaujetím.
thn00018.jpgDEN V LIŠTIČKÁCH
Nejprve jsme se pustili do přípravy ovocné pochoutky, která byla plná vitamínů. Děti si u stolečku nakrájely mandarinky, hroznové víno, světsky a jablíčka. Poté vše smíchaly a osladily medem. Pochoutka moc chutnala, snědla se celá mísa. Jakmile se děti posilnily, vymyslely hru s kaštánky, která je velmi bavila.
 
thn00024.jpgDÝNĚJÁDA U ZAJÍČKŮ
U Zajíčků máme od září několik nových, malých dětí. Na Dýnějádě nebylo vůbec poznat, o koho se jedná. Všechny se výborně zapojily a soutěže i vědomostní hry zvládaly báječně.
DÝNĚJÁDA U VČELIČEK
V krásném prostředí nové třídy u Včeliček výsdoba obzvlášť pěkně vypadá. Předškolním dětem šlo sportování i soutěže na jedničku a dýně byly jedna hezčí než druhá.
 

thn00006.jpgDÝNĚJÁDA SE VYDAŘILA

13.10.2016

Krásné dopoledne plné prima her a soutěží prožily děti ve všech třídách mateřské školy. Dýnějáda se stala tradicí, ani letos si ji nenechal ujít pan starosta s panem ředitelem. Obdivovali šikovnost dětí při soutěžích a krásně nazdobené dýně. Za spolupráci děkujeme všem rodičům, kteří s dětmi  dýni vytvořili. Všechny byly krásné, proto si každý odnesl zaslouženou odměnu.
DÝNĚJÁDA U NEJMENŠÍCH MYŠEK

Třída nejmenších Myšek si Dýnějádu náležitě užila. Všechny soutěže děti ohromně bavily a výborně zvládly. Nikdo by nehádal, že tyhle děti chodí do školky teprve od letošního září. 
DÝNĚJÁDA U SOVIČEK
Sovičky se pochlubily dlabáním dýně, soutěžemi, diplomy i odměnami.
DÝNĚJÁDA U ZAJÍČKŮ
Také u Zajíčků děti závodily a plnily nejrůznější úkoly. Například u dýňové skládačky poznávaly geometrické tvary. Diplomy za splněné úkoly jim udělaly velkou radost.
DÝNĚJÁDA U LIŠTIČEK
Nahlédneme do třídy Lištiček, sportování jim šlo moc pěkně. Je vidět, že si děti celý den hodně užily.

thn00010.jpgPŘÍPRAVY NA DÝNĚJÁDU 12.10.2016
Přípravy na 6. ročník Dýnějády ve všech budovách a třídách mateřské školy vrcholí. Prostředí si děti nádherně vyzdobily a již zítra je čekají prima hry, soutěže, tanec a samozřejmě hezké odměny. Ukázka výzdoby je z budovy v Mikulovické ulici.
thn00001.jpgO NEPOSLUŠNÝCH TELÁTKÁCH
Pohádka divadelní skupiny "Vysmáto" pana Aleše Bílka děti z celé školky doslova nadchla.
thn00008.jpgTŘÍDA NEJMENŠÍCH MYŠEK
Do třídy Myšek přišly v září samé nové děti, většině jsou pouze tři roky. Přesto se dobře adaptovaly a z fotografií je vidět, jak si den ve školce užívají. Dokonce jsou z nich kamarádi.
thn00021.jpgNa výstavě zahrádkářů se líbilo všem předškolním dětem. Na fotografiích jsou děti ze třídy Včeliček.
PO PRÁZDNINÁCH OPĚT VE ŠKOLCE
Znovu jsme se sešli ve třídě Lištiček a máme dokonce nové kamarády. Hned jsme jim ukázali všechny hračky.
thn00003.jpgLETNÍ ŠKOLKA
Poslední týden v letní školce byl ve znamení tanců. Velkým zážitkem pro děti bylo vystoupení skupiny Emongo a její rytmické, africké tance.
thn00003.jpgMŠ Mikulovická
Malování tříd a všech ostatních prostor ve školce v Mikulovické ulici je v plném proudu. Už teď je ale vidět, že na děti budou čekat krásné, barevné třídy. A venku se stále pilně pracuje na parkovacích místech v areálu MŠ.
thn00013.jpgLETNÍ ŠKOLKA
V letní školce je prima. Cvičení a pohyb děti moc baví. Soutěží, hrají míčové hry, učí se správně běhat, skákat, plazit, cvičí s obručemi, nadchlo je taekwondo. To vše je doplněno výtvarným tvořením a nechyběla ani pohádka divadelní skupiny "Vysmáto".
NÁMOŘNICKÁ BESÍDKA V HOUBIČKÁCH
Takhle moc to slušelo dětem i paním učitelkám na námořnické besídce.
DEN ŠKOLNÍCH TAŠEK U SOVIČEK
Děti byly nadšené, prohlédly si školni tašky a chtěly si hrát jen na školu. Doufáme, že jim jejich nadšení pro školu vydrží.
thn00001.jpgLETNÍ PŘÁNÍ Z MŠ PRAHA - VINOŘ
Krásné léto, prima prázdniny i dovolenou přejí děti i paní učitelky.
thn00018.jpgDEN PRÁZDNÝCH TŘÍD
V pátek 17.6. byla naplánována akce „Den prázdných tříd". Jelikož počasí opravdu nepřálo, náhradní termín si zvolila každá třída dle svého. Děti ze třídy Lištiček si zvolily středu 22.6. Od rána se scházely na zahradě. Nejprve si pohrály a pak následoval program. Seznámily se s technikou frotáž, zazávodily v družstvech, nemohl chybět piknik. Po něm jsme malovali na dřevěná kolečka a zchladili se v brouzdališti. Tam se dětem líbilo nejvíce.
thn00012.jpgKRÁSNÁ A VTIPNÁ BESÍDKA U SOVIČEK
Děti ze třídy Soviček se rozloučily se školním rokem a předškoláčci se školkou krásnou a vtipnou besídkou. Na všech bylo vidět, že se nemohou dočkat, až rodičům předvedou svůj program. Zpívaly, recitovaly a tančily opravdu s chutí a radostí. Ocenil to také pan ředitel, který je na závěr slavnostně ostužkoval a na památku předal knihu. Tak ať se vám ve škole daří, milé děti!
ROZTOMILÁ TRPASLIČÍ BESÍDKA U ZAJÍČKŮ
Ve třídě Zajíčků si děti připravily moc hezkou, trpasličí besídku. Naučily se toho opravdu hodně a rodiče je za vystoupení odměnili bouřlivým potleskem. Paní učitelky namalovaly krásné obrázky, kterými třídu vyzdobily. Pochvalu a poděkování si zaslouží všichni.
KRÁSNÁ BESÍDKA VE TŘÍDĚ MYŠEK

 Včelí medvídky a princezny ze mlejna jsme měli možnost vidět na krásné besídce ve třídě Myšek. Děti předvedly program, který byl skutečně na vysoké úrovni. Zpěv, recitaci i tanec zvládly na jedničku. Na závěr na ně čekala odměna v podobě dobrot  a na paní učitelky krásné květiny od rodičů.
 

thn00008.jpgVÝLET DĚTÍ ZE TŘÍDY MYŠEK
Zámek Loučeň - labyrintárium a zámecký park, sem se vypravila třída Myšek. Počasí vyšlo báječně, takže si děti užily mnoho legrace a v labyrintech se vyřádily. Z výletu přijely úplně nadšené.
LETNÍ BESÍDKA U LIŠTIČEK
A už je tady konec školního roku a s ním pravidelně přicházíme s besídkami pro rodiče. Jako první se předvedly děti ze třídy Lištiček. Vystoupení měly krásné, všem se líbilo a dětem to moc slušelo.
SPORTOVNÍ KROUŽEK V MŠ PRACHOVICKÁ
Celý školní rok děti pilně cvičí pod vedením paní učitelky Nikoly Guryčové. Za tu dobu získaly mnoho pohybových dovedností a lásku ke sportu.
SPORTOVÁNÍ NA VINOŘSKÉM NÁMĚSTÍ
Děti, které dochází do školky na Vinořském náměstí, také rády sportují. Často využívají tělocvičnu, ale líbí se jim i soutěže na zahradě.
 
thn00021.jpgSPORTOVNÍ DEN VE ŠKOLCE
1.6. se ve všech budovách mateřské školy sportovalo. Děti soutěže velice bavily a snažily se dosáhnout co nejlepších výsledků. Tato ukázka je z MŠ v Mikulovické ulici. Všechny děti si domů odnesly hezkou odměnu, kterou si určitě zasloužily.
1.6. VEVERKY A SOVIČKY SPORTUJÍ NA ZAHRADĚ

Po vědomostních soutěžích na zahradě děti čekala velká překážková dráha. Po sportování si pochutnaly na zmrzlině a domů si odnesly dvd s pohádkou. Dětský den se moc povedl a dětem se líbil.
DĚTSKÝ DEN VE VEVERKÁCH A SOVIČKÁCH
Ráno děti plnily vědomostní i praktické úkoly. Všechny je úspěšně splnily a dostaly dětský řidičský průkaz.
BEZPEČNOSTNÍ AKCE MPHMP
Pro bezpečnost dětí jsme do naší školky pozvali MPHMP s programem Brumla ve školce a Brumla ve městě. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o tom, jak se mají chovat a co je pro jejich bezpečnost a zdraví důležité.
 
SPORTOVNÍ AKCE PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI
Děti ze třídy Veverek, Soviček a Včeliček se spolu s ostaními předškolními dětmi z okolních mateřských škol zúčastnily krásné sportovní akce, kterou pořádala Fotbalová asociace České republiky a AC Sparta Praha - dívky. Děti si přivezly nejen dárky a suvenýry, ale hlavně úžasné sportovní zážitky.
ÚSPĚCH VE VÝTVARNÉ SOUTĚŽI
Děti ze třídy Soviček se zúčastnily výtvarné soutěže ,,TO JE HLÍNA". Agátka Badaničová se umístila na krásném, druhém místě. Namalovala svůj pokojíček anilinovými barvami.
 

thn00002.jpgDEN SLUNCE VE TŘÍDĚ HOUBIČEK

Děti si povídaly s paní učitelkou o tom, že sluníčko je kulaté, má žlutou barvu a dává nám teplo a světlo. Hledaly žluté a kulaté předměty, rozeznávaly světlo a tmu, předváděly stínohru, vnímaly podle hmatu teplé a studené. Nakonec si vyrobily krásná sluníčka.

VÝLET DĚTÍ ZE TŘÍDY HOUBIČEK
Děti ze třídy Houbiček se vypravily do ZOO parku v Radonicích. Pro zvířátka vezly ovoce a zeleninu. Nakrmily kravičky, kozičky i ovečky. Viděly také mnoho mláďátek. Počasí vyšlo skvěle a všichni si užili báječný den plný zážitků.

DĚTI ZE TŘÍDY JAHŮDEK NA VÝLETĚ

Děti ze třídy Jahůdek navštívily ZOO park v Radonicích. Na zvířátka se moc těšily, proto jim donesly něco dobrého. Po domluvě s panem Myslivcem je mohly nakrmit i pohladit.
 

thn00022.jpgMUZEUM HRAČEK V BENÁTKÁCH NAD JIZEROU
Děti ze třídy Soviček a Veverek se vydaly na výlet do Benátek nad Jizerou. Muzeum hraček, které je na zdejším zámku, je skutečné nádherné a všechny nadchlo. Navíc vyšlo počasí, takže si děti mohly užívat i v zamecké zahradě.
thn00004.jpgDĚTI ZE TŘÍDY LIŠTIČEK A ZAJÍČKŮ NA VÝLETĚ
Týdne lesů jsme využili k návštěvě boleslavského lesa. Lesníci z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů pro nás v rámci lesní pedagogiky - environmentálního vzdělávání o lese, připravili úžasný program. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí a to prostřednictvím velice pěkně připravených her. Pan lesník si okamžitě získal všechny děti. Přestože nás ve školce čekal výborný oběd, nikomu se domů nechtělo. Velice děkujeme lesníkům za krásný zážitek a také za dlouholetou spolupráci.
thn00018.jpgMUZIKA ŠPALÍČEK PRAHA
S koncertem dobré nálady k nám zavítala Muzika Špalíček Praha. A výbornou náladu nám opravdu přinesla. Zazpívali jsme si písničky, děti si s muzikanty zahrály na hudební nástroje a už také víme, jak se tančí valčík a polka.
thn00015.jpgČARODĚJNICE V SOVIČKÁCH
Děti ze třídy Soviček se táké rády pochlubí tím, co se v jejich třídě dělo , když létaly čarodějnice.
ČARODĚJNICE V MYŠKÁCH
Čarodějnický den si děti užily ve všech třídách, nejinak tomu bylo ve třídě Myšek. Podívejte se na krásné kostýmy, létání v nich šlo čarodějnicím náramně.
ČARODĚJNICE V LIŠTIČKÁCH
Čarodějnice ve třídě Lištiček byly plné legrace, zábavy a krásných kostýmů. Děti po splnění všech úkolů dostaly letecké oprávnění k letu na koštěti, diplom a odměny.
thn00009.jpgČARODĚJNICE PŘILETĚLY DO ŠKOLKY
V pátek 29.4. přiletěly do osmi tříd naší školky malé čarodějnice. A že to všem slušelo! Za to patří velký dík rodičům. Čarodějnické paní učitelky pro ně vymyslely spoustu her, vařily se lektvary, soutěžilo, čarovalo, tančilo. Prostě prima čarodějnický den, který si nenechal ujít ani pan starosta. Svou návštěvou potěšil všechny děti.
thn00020.jpgDEN ZEMĚ U LIŠTIČEK A HOUBIČEK
V pátek 22.dubna jsme s dětmi k příležitosti Dne Země, jako enviromentálního svátku, uklízeli školní zahradu. Děti posbíraly polámané klacíky, větve a šišky. Vše jsme zabalili paní školnici do odpadkových pytlů a potom si děti šly užívat hraní s kamarády na uklizené zahrádce.
PLASTOŽROUTÍ POHÁDKA
V rámci environmentální výchovy nám divadlo Ludmily Frištenské přijelo zahrát Plastožroutí pohádku. Byla moc zajímavá.
thn00002.jpgGRATULACE
Zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili vybojovala a přivezla dětem paní učitelka Jana Kovářová z ME v taekwondu. Gratulujeme!
thn00002.jpgPOZNÁVÁME JARNÍ KYTIČKY
S dětmi chodíme na vycházky a užíváme si první slunečné dny . Děti ze třídy Lištiček vycházku spojily s pozorováním probouzející se přírody. Ve třídě si o jarních kytičkách povídáme nad obrázky a na vycházce poznáváme jejich skutečnou krásu..
POHÁDKA O ZTRACENÉM JARU
Se zimou jsme se rozloučili krásnou pohádkou divadla Vysmáto v podání Aleše Bílka, která se jmenovala: O ztraceném jaru".
thn00010.jpgPYŽAMOVÁ PÁRTY VE TŘÍDĚ JAHŮDEK
Kdo by nechtěl zažít opravdovou polštářovou bitvu se spoustou prima her a legrace? Ve třídě Jahůdek se pyžamová párty náramně vydařila.
thn00008.jpgPŘEDŠKOLNÍ DĚTI VYSTUPOVALY V DLABAČOVĚ
20.3. děti ze třídy Včeliček, Soviček a Veverek vystupovaly v Dlabačově na Velikonočním jarmarku. Všechna vystoupení byla na vysoké úrovni a za to vděčíme paním učitelkám a samozřejmě všem zúčastněným dětem. Jejich výkony si zasloužily obdiv a velký potlesk.
LIŠTIČKY NA VÝSTAVĚ ZAHRÁDKÁŘŮ
V pátek jsme s Lištičkami navštívili výstavu zahrádkářů. Výstava byla zaměřena na jaro a Velikonoce. Dětem se výrobky a různé druhy zdobení vajíček velmi líbily a vše si pečlivě prohlédly. Moc děkujeme.
HOUBIČKY NA VÝSTAVĚ ZAHRÁDKÁŘŮ
Děti ze třídy Houbiček obdivovaly krásně nazdobené kraslice a vše, co k Velikonocům patří.
thn00004.jpgVEVERKY SE TĚŠÍ NA JARO
I když zima dává o sobě stále vědět, Veverky už se těší až přijde jaro a sluníčko nás zahřeje. Proto si již teď, podle vlastní fantazie, všichni krásné sluníčko vytvořili . Děti kreslily, pěkně vystřihovaly a výsledek stál za to!
MIMINKOVSKÝ DEN VE TŘÍDĚ VEVEREK
Miminkovský den ve třídě Veverek se opravdu vydařil. Vystříhali jsme si čepičky, zasoutěžili si, prohlédli jsme si fotografie a na závěr se rozloučili s paní učitelkou Luckou, která se na své miminko už moc těší.
thn00013.jpgPYŽAMOVÁ PÁRTY
Poslední únorový pátek se konala ve třídě Soviček rozlučka s paní učitelkou Ivankou. Celá akce byla ve stylu pyžamové párty. A tentokrát se slavilo opravdu ve velkém, (dětské) šampaňské teklo proudem. Děti se bavily spoustou soutěží a nechyběla ani pořádná polštářová válka. 
DEN PRINCŮ A PRINCEZEN
Den princů a princezen se konal v pátek 26.2. ve třídě Lištiček . Děti ho zahájily hrami ve skupinkách a tancem na pohádkové písničky. Během dne jsme zažili promenádu, hry na koních, zdobení mečů pro prince, zdobení broží pro princezny, šermířské souboje a navlékání korálků.

thn00046.jpgKARNEVAL V LIŠTIČKÁCH ZBLÍZKA

Lištičky se na karnevalu jaksepatří vyřádily. Podívejte se na jejich tanec i zaslouženou odměnu v podobě dobrot. 

VITAMÍNOVÝ DEN VE TŘÍDĚ LIŠTIČEK
Rodiče dětem přinesli ovoce a Lištičky si udělaly "Vitamínový den". Povídali jsme si o důležitosti pestré stravy a hlavně o ovoci a zelenině. Děti si zkusily za pomoci kuchyňských pomocníků s dětskou pojistkou vyrobit z ovoce pyré, džus a koktejl. Do pyré jsme využili hrušky, jablka a jahody. Čerstvý džus byl mandarinkovo-hroznový a mléčný koktejl ze sojového mléka byl plný banánů, malin, borůvek a kiwi. Vše dětem velmi chutnalo.

SOVIČKY NA NÁVŠTĚVĚ V KNIHOVNĚ

Únor je ve školce každoročně věnován pohádkám, bájím i příběhům s dětským hrdinou. V dnešní přetechnizované době je proto návštěva vinořské knihovny pro děti něčím opravdu zajímavým. Učíme naše nejmenší lásce k literatuře a věříme, že kniha bude jejich společníkem po celý život.
LIŠTIČKY JSOU JIŽ VELKÉ LIŠKY

V posledním únorovém týdnu jsme ve třídě Lištiček udělali malou změnu, zaměřenou na větší samostatnost dětí. Děti si samy připravují své místo k obědu. Máme nové prostírání s motivem talíře a správného postavení příboru pro děti pravoruké i levoruké. Dětem se změna líbí a velmi je bavilo své místo si připravit a po obědě své prostírání otřít hadříkem a uklidit. 
PRINCEZNA A DRAK

Překrásná pohádka divadelní společnosti Vysmáto nadchla všechny děti. Loutky byly nádherné a pohladit si opravdového draka se jen tak někomu nepoštěstí. 

thn00014.jpgKARNEVALOVÝ DEN VE TŘÍDĚ MYŠEK
Myšky se rády pochlubí krásnými kostýmy. Vždyť za ně také od paní učitelek dostaly diplomy. Po prohlédnutí fotografií uvidíte, že zaslouženě.
thn00001.jpgPŘEKRÁSNÝ KARNEVAL VE VŠECH TŘÍDÁCH MATEŘSKÉ ŠKOLY

18.2. karneval ve všech třídách mateřské školky. Nádherné masky i skvělé výkony dětí, učitelek i rodičů...

Nádherné masky dětí i paní učitelek, výborná nálada, hudba, tanec, soutěže a mlsání. To všechno provázelo tradiční únorový karneval v mateřské škole. A když říkame tradiční, tak si ho tradičně nemohl nechat ujít pan starosta s panem ředitelem. Děkujeme jim za čas, který věnovali našim nejmenším, rodičům děkujeme za krásné a nápadité masky pro děti i za kupované dobroty a paním učitelkám za přípravu nádherného prostředí tříd, v kterých se karneval konal. Nadšení a radost dětí nám byly velkou odměnou.
thn00017.jpgPOHÁDKOVÝ DEN VE TŘÍDĚ HOUBIČEK
Princezny, princové, zbrojnoši a rytíři z Houbiček si společně užívali pohádkový den. Princezny házely prstýnkem, navlékaly korále, vyráběly střevíčky a pasovaly prince. Princové zachraňovali princezny před drakem, jezdili na koni, šermovali, chytali kroužky na meč a malovali draka. Společně si poslechli pohádku O princi Bajajovi, tančili a zpívali.
SPOLEČENSKÝ PLES VE TŘÍDĚ SOVIČEK
Ve třídě Soviček se konal dětský ples! Děti i paní učitelky přišly slavnostně oblečené, všem to moc slušelo. Malí tanečníci a tanečnice se seznámili se základními kroky polky, mazurky, twistu a blues. Dále se učili základnímu společenskému chování. Dětem se ples moc líbil a vydržely tančit celé dopoledne.
thn00012.jpgPŘÍBĚHY VČELÍCH MEDVÍDKŮ
Na motivy známé pohádky zahrálo Divadýlko na konečný krásnou pohádku všem dětem z mateřské školky.
KLAUN PEPÍNO V MŠ NA VINOŘSKÉM NÁMĚSTÍ
Na Vinořském náměstí měl klaun Pepíno velký úspěch. Největší však měli pejskové.
KLAUN PEPINO V MIKULOVICKÉ MŠ
Úžasné vystoupení nám připravil klaun Pepino se svými pejsky. Při každé jeho návštěvě se děti smějí od začátku představení až do samého závěru.

thn00007.jpgLOUTKOVÁ POHÁDKA
Divadlo Dokola dětem přijelo zahrát krásnou, loutkovou pohádku: "Jak se Jíra mlynářem stal."
ZÁPIS DO ZÁKLADNÍ ŠKOLY SE BLÍŽÍ
Blíží se zápis do Základní školy ve Vinoři, proto se děti z předškolních tříd MŠ rozhodly navštívit naše starší kamarády v ZŠ. Moc se jim tam líbilo a do školy se těší.
VÝSTAVA VÝTVARNÉHO KROUŽKU
Výtvarný kroužek dětí ze třídy Jahůdek, Houbiček, Lištiček a Včeliček pod vedením paní učitelky Evy Laubové pořádal dne 25.1. v odpoledních hodinách výstavu dětských prací. A výstava to byla nádherná. Podívejte se, jak děti střídaly různé techniky a jak se jim všechny obrázky vydařily. Paní učitelko, děkujeme.

 

thn00023.jpgZUMBA PRO NEJMENŠÍ
Dětská Zumba pod vedením paní učitelky Evy Laubové je vyučována hravou formou a je zcela přizpůsobena věku dětí. Na ukázkové hodině děti předvedly, jak takové vyučování vypadá. Děti se nejprve zahřejí pohybovou hrou, poté se učí tanečním sestavám, následuje protažení, relaxace a zhodnocení hodiny. Tancování Zumby dětem přináší radost i zábavu.
ŠKOLKA NA VINOŘSKÉM NÁMĚSTÍ
Nahlédněte do třídy Myšek a Zajíčků. Uvidíte, jak si děti pěkně hrají, krásně cvičí a co s námětem zimy tvoří.
DOKTORSKÁ POHÁDKA
Divadelní spolek Prima den k nám zavítal s moc hezkou "Doktorskou pohádkou". Líbila se úplně všem.
thn00005.jpgHAWAIISKÁ PÁRTY V SOVIČKÁCH
Jako každoročně i letos se konala již tradiční Hawaiiská párty ve třídě Soviček. Děti si celý den užívaly sluníčka, koupání a opalování. Občerstvit se mohly v Beach baru, kde jim paní učitelky namíchaly ovocné koktejly. Zasoutěžily si v házení míčků do slamáku nebo tanci hula hula. Celá akce se velice povedla a již teď se těšíme na příští rok!

VÝTVARNÉ HRÁTKY LIŠTIČEK S TUŠÍ

Čarovali jsme s tuší a povedli se nám krásné čepičky i rukavice.

thn00001.jpgPRVNÍ SNĚHULÁK
Děti z Houbiček postavily prvního sněhuláka. Ve sněhu dělaly andělíčky, vyšlapávaly cestičky, koulovaly se a klouzaly. Alespoň chvilku si mohly užívat opravdových zimních radovánek.
PROJEKT "TŘI KRÁLOVÉ V HOUBIČKÁCH"
V rámci projektu,,Tři králové" se děti v průběhu prvního týdne nového roku senámily se třemi králi, Kašparem, Melicharem a Baltazarem. Hrály pohybové hry, malovaly kometu, vytvářely kometu a hvězdy z různých předmětů, vybarvovaly omalovánky, samy si vyrobily korunu na hlavu, naučily se píseň,,My tři králové jdeme k vám" a společně šly na koledu do ostatních tříd i k paní ředitelce.
thn00014.jpgZIMA JE KONEČNĚ TADY

Nejvíce se na zimu samozřejmě těší děti. Jakmile napadlo trochu sněhu, vyrazily bobovat a koulovat se. Na fotografiích poznáte děti ze třídy Lištiček a Houbiček.
thn_1_IMG_9719-001.jpgPOHÁDKA MRAZÍK VE TŘÍDĚ JAHŮDEK, 13.1.2015
Děti ze třídy Jahůdek se pustily do nelehkého úkolu. Zahrály rodičům pohádku Mrazík. Svými hereckými výkony potěšily všechny přítomné. Poděkování patří také maminkám a babičkám, které pomohly s výrobou krásných kostýmů.
thn_PC310001.jpgFotogalerie MŠ: TŘI KRÁLOVÉ
V úterý 6.1. nás navštívili Kašpar, Melichar a Baltazar. Králem chtěl být každý, proto si děti vyrobily korunu a s písničkou My tři králové jdeme k vám potěšily ve školce každého.

MŠ - FOTOGALERIE 2016

MŠ - FOTOGALERIE 2015

MŠ - FOTOGALERIE 2014

MŠ - FOTOGALERIE 2013

MŠ - FOTOGALERIE 2012

 
Aktuální informace a dokumenty ke stažení naleznete na oficiální stránkách školy:

http://www.zsvinor.cz

Mateřská škola Praha - Vinoř je od 1.8.2001 součástí základní školy, společně tvoří jeden právní subjekt:
Základní škola a Mateřská škola Praha - Vinoř
IČO 60460865
Zřizovatel Městská část Praha - Vinoř

MŠ je sedmitřídní s provozem 7 tříd dopoledne a 7 tříd odpoledne. Třídy jsou rozděleny podle věku dětí. K 1.9.2011 máme celkem 181 děti.

Mateřská škola sídlí ve třech budovách:
v Mikulovické ulici č. 337 jsou 3 oddělení (z toho 1 předškolní),  telefon 286856384
v Prachovické ulici č. 340  jsou 2 předškolní oddělení,
telefon 286028244 (1.patro-Veverky) a 286028246 (2.patro-Sovičky)
na Vinořském náměstí (budova staré školy) jsou 2 oddělení mladších dětí, tel. 777855767

Ředitelem školy je tedy ředitel ZŠ, zástupcem ředitele pro MŠ je
Jana Kovářová.
janakovarova93@seznam.cz

 

Provoz MŠ je denně od 6:30 do 16:30h, školné činí od 1.9.2011 500 Kč/měs. (žáci předškolního věku školné neplatí), stravné 35 Kč na celý den. Platba probíhá od 1.9.2009 formou inkasa z jakéhokoliv účtu. Protože provoz školky je už velmi rozsáhlý a často se vyskytuje nezaplacení školného a stravného inkasem a následně od někoho musíme složitě vymáhat platbu v hotovosti, přistupujeme od listopadu k následujícímu opatření : Po neuskutečnění platby inkasem dostanou rodiče upozornění a následně do pěti pracovních dnů zaplatí v hotovosti u třídní učitelky. Pokud ne, budeme to považovat za neuhrazení platby ve stanoveném termínu. Při druhém opakování bude toto důvod k okamžitému ukončení předškolního vzdělávání dítěte (viz §35 odst.1 d) školského zákona - 561/2004 Sb.).