Městská část Praha-Vinoř
  VINCENT
  SPORT 


 
4. září 2013

Ahoj Vinořáci

v červencovém Slovu jsem napsal, že k plnému vytížení léta zbývá jediné – nové volby! Osobně na ně ale moc nevěřím, kapři – a zvláště v létě – si rybník nevypustí… A vida, kapři - a dokonce v létě - si rybník vypustili! K prognostikům teda fakt nepatřím. Nijak mě to ale nemrzí. A tak budeme mít volby nové, předčasné, krásné, téměř by se dalo říci, že střediskové.

Do té doby nás ale čeká celá řada důležitých akcí: 1.9. – začátek školy a školky, pokračující rekonstrukce Černínské kaple, zemní práce na víceúčelovém hřišti, jeho prezentace a optimalizace 16.9. v 18.30 v Infocentru, 12.9. zasedání zastupitelstva a hlavně – 14.9. oslavy 925 let od první písemné zmínky o Vinoři s celou řadou doprovodných akcí, na které vás všechny co nejsrdečněji zvu, hlavně na předání Čestných cen za rozvoj a propagaci Vinoře, oceněné osoby či subjekty si jistě zaslouží plný sál.

Rodičů neumístěných dětí v naší MŠ jsme se otázali na zájem o placené celodenní hlídání jejich dětí se stravou za cenu ca. 5.000,--Kč/měsíc, zatím se přihlásilo 10 zájemců.

7. a 14.9. proběhnou tenisové turnaje, mimo jiné již 19. ročník Auto-Kout-Cupu, nastartovala také fotbalová a nohejbalové sezóna, 13.9. proběhne Senioráda v Čakovicích, kde naši senioři, v jejichž týmu jsem i já, budou bojovat za Vinoř s okolními městskými částmi.

Všem sportovcům přeji hodně sil a úspěchů. A když to nevyjde, tak se nic neděje, důležitá je dobrá nálada.

Buduje se další zastávka MHD v Bohdanečské ulici u sídliště Na Dlouhých, usilujeme o přecházecí místa a zklidňující retardéry pro snížení rychlosti ve stejné ulici. Podzim je také ve znamení shánění financí a příprav rozpočtu pro příští rok.

No a na závěr si Vás dovoluji informovat, že před pár hodinami bylo rozhodnuto, že Vinoř bude mít svého zástupce ve volbách do Poslanecké sněmovny, což jistě Vinoř dále zviditelní. Zatím alespoň vím o jednom - za ODS byla poctěna má osoba – viz článek níže.

Přeji úspěšný vstup do nového školního roku, pevné nervy a hodně trpělivosti s volebními kampaněmi a těším se na viděnou s vámi na vinořských akcích.
►►pokračování

fr.švarc

Umístěno:  Slovo starosty