Partnerské město Schulzendorf

Home > Partnerská města > Schulzendorf


SCHULZENDORF, NĚMECKO
 

Partnerské město Schulzendorf

 
Partnerské město - oficiální stránky
oficiální stránky
Partnerského města Schulzendorf

 

SCHULZENDORFER
aktuality z patnerského města

 

Prezentace města
ve formátu ppt (MS PowerPoint)
[velikost souboru 16 MB]

 

Pro spuštění souboru musíte mít nainstalován příslušný prohlížeč PPT souborů  anebo můžete zdarma nainstalovat 60 denní zkušební verzi MS Office.
po kliknutí přejdete na odkaz

 
 
 Galerie setkání
30.10.2016  Koncert našich umělců v Schulzendorfu a zasloužený, nadšený ohlas celého publika.
 
4.1.2015 Schulzendorf
Novoroční turnaj v sálové kopané se letos našim borcům nevydařil
.
 
thn00009.jpg 11.-12.5. 2014 Setkání seniorů Schulzendorfu, Kargowe a Vinoře v německém Schulzendorfu. Skvělá příprava, výkony všech zúčastněných a velice přátelská atmosféra. Nádherný příklad mezinárodní spolupráce a mezinárodních vztahů.
Vinoř v novinách našeho partnerského města, vzpomínka na oslavy 925 let ze dne 14.9.2013
thn00006.jpg   5.1.2013 Novoroční mezinárodní fotbalový turnaj v Schulzendorfu následoval po slavnostním přivítání roku 2013 starosty Sebastanem Cziemnoczolowskim, Markusem Mueckem a Františkem Švarcem. Naši borci se v tvrdé konkurenci umístili na 8. místě, zvítězilo polské mužstvo z Kargowe. Děkujeme i sponzorům akce, firmám Vinagro a Strom, stejně jako všem účastníkům.
thn_DSC00843.jpg   7.1.2012 Vítání nového roku v partnerské obci Schulzendorf.
Tradiční přivítání nového roku a představení připravovaných záměrů, stejně jako krátká rekapitulace uplynulého roku. K přátelské atmosféře přispěli i starostové Schulzendorfu, Zeuthenu, Eichwalde, Kargowe i Vinoře. Zajímavá byla prohlídka výstavby jednoho z největších evropských letišť, dříve Berlin Schoenefeld, nyní letiště Williho Brandta. Napínavé také byly boje fotbalistů o pohár starosty Schulzendorfu, kde jsme ve vynikající konkurenci 12-ti týmů neobhájili loňské druhé místo, nýbrž klesli na osmé.

Článek z Schulzendorfer-Kurier, 8.1.2012
http://www.schulzendorfer.de/2012/01/08/2012-gute-laune-beim-neujahrsempfang-im-schulzendorfer-rathaus/
thn00013.jpg   27.05. 2011 Zájezd našich dětí do Schulzendorfu
Lieber Franz,
ich hoffe, die Kinder sind wieder gut in Vinor angekommen und es hat ihnen bei uns gefallen.
Deine lieben Grüße sind übermittelt worden und ich denke, es wird umgekehrt auch so sein.
Schade, dass Ihr nicht dabei gewesen seid.
Die beiden Mädchen haben den Wettbewerb im Kühemelken gewonnen und das abschließende Fussballspiel gegen Kargowa haben Eure Kinder auch gewonnen.
Wir sehen uns auf jeden Fall noch in diesem Jahr, ich kann nur noch nicht sagen wann. Von den Fußballern erhalte ich in Kürze einen Terminvorschlag.

Liebe Grüße auch an Helena
Heidi und Herbert
thn00007.jpg   7.-8.1.2010 Tradiční vítání nového roku v partnerské obci Schulzendorf.
Za široké účasti veřejnosti prezentovali starostové Schulzendoru - M.Muecke, Vinoře - F.Švarc a Kargowe - Sebastian Ciemnoczolowski své obce a společné akce. I nadále je veliký zájem o vzájemnou spolupráci a poznávání.
8.1. První takovou akcí bylo zahájení fotbalového turnaje O pohár starosty,
který jsme v minulém roce vyhráli. Za účasti 6 týmů jsme opět zabodovali a po vynikajícím výkonu skončili druzí. Děkujeme pořadatelům i účastníkům.
thn_DSC07276.jpg   27.8.2010
Oficiální rozloučení místostarostky Schulzendorfu,
paní Ritty Koppe s funkcí. Za její práci jí poděkovali 3 starostové, Herbert Burmeister, Markus Muecke a František Švarc.
thn_dsc06545.jpg   17. – 25. 7.2010
Letní mezinárodní příměstský tábor
„PO STOPÁCH KARLA IV.“ Vinoř 17. – 25. 7.2010

MČ Vinoř děkuje všem účastníkům mezinárodního letního tábora Vinoř, partnerské obci  Schulzendorf a Fondu česko-německé budoucnosti, který finančně přispěl na realizaci
 této akce.


Stadteil Vinoř bedankt sich bei allen Teilnehmern des internationalen Sommerferienlagers   Vinoř, der Gemeinde Schulzendorf, und dem Deutsch-tschechischen Zukunftsfond,
 der mit finanziellen Mitteln zur Realisierung dieser Veranstalltung beigetragen hat.

thn_dsc06473.jpg   9.7.2010
Otevření nové radnice v našem partnerském městě Schulzendorf
9.7. Starosta F.Švarc s kronikářem F.Filipem navštívili partnerské město Schulzendorf při příležitosti slavnostního otevření nové radnice. Gratulujeme starostovi Markusovi Mueckemu, všem obyvatelům a všem pracovníkům radnice k nádherné stavbě.
thn00001.jpg   28. - 30..5.2010
Výlet do partnerského Schulzendorfu 29.5.-30.5.2010
Zájezd na Den dětí do partnerské obce Schulzendorf. Ve velice přátelské atmosféře prožily naše děti spolu s německými nádherné chvíle. Děkujeme starostovi Markusovi Mueckemu a všem organizátorům za tuto krásnou akci.
  9.1.2010
Halový mezinárodní fotbalový turnaj „O pohár starosty“
v Schulzendorfu vyhráli naši borci! Děkujeme za nádherný výkon i reprezentaci Vinoře.
Na mezinárodním halovém turnaji v kopané německém Schulzendorfu obsadilo naše perspektivní mužstvo s věkovým průměrem ca. 40 let výborné čtvrté místo ze sedmi účastníků.

fotogalerie z turnaje

  9.1.2010  
(Z předání Čestné ceny Vinoře)
 
  8.1.2010 
Návštěva v partnerském městě Schulzendorf. Při vítání nového roku a bilancování toho starého byly zmíněny uplynulé i plánované akce. Starému starostovi, Herbertu Burmeisterovi, byla předána Čestná cena Vinoře za rozvoj vzájemných vztahů. Nový starosta, Markus Muecke, potvrdil trend pokračování těchto přátelských vztahů i do budoucna.
  26.11.2009
Návštěva delegace z partnerského města
Schulzendorf a prezentace společných programů pro příští rok, v přípravě je mezinárodní dětský tábor ve Vinoři, Německu i Itálii. Byly projednávány možnosti čerpání fiannčních prostředků z fondů EU i fondu Česko-německé budoucnosti. Jednání se účastnili i oba starostové, starý, Herbert Burmeister, i nový, Marcus Muecke.
  20.10.2009
Partnerské město Schulzendorf

20.10. se uskutečnila krátká návštěva našeho partnerského města Schulzendorf. Starosta Švarc se seznámil s novým starostou, Markusem Mueckem, který do úřadu oficiálně nastoupí 25. ledna 2010. Byla projednána účast na projektu mezinárodních prázdninových táborů.

23.4.2009
Guido und Kati

Die ersten mutigen Besucher vom Kulturzentrum.
16.1.2009 večer proběhlo v našem přátelském městě Schulzendorf přivítání nového roku. Před vedením kraje Dahme-Spreewald, starosty, zastupiteli a četným publikem, rekapituloval F.Švarc uplynulý rok a ocenil přínos této spolupráce.


 
10.1. 2009 na mezinárodním halovém turnaji v kopané německém Schulzendorfu obsadilo naše perspektivní mužstvo s věkovým průměrem ca. 40 let výborné čtvrté místo ze sedmi účastníků. Podrobnější údaje včetně fotografií příští týden.


 

12.-14.9.2008  Oslavy 920 let první písemné zmínky o Vinoři.
V neděli, v dopoledních hodinách, zasadili starostové Schulzendorfu a Vinoře, pánové Herbert Burmeister a František Švarc, za pomoci dětí  ze Schulzendorfu i Vinoře, německý červený buk, strom, který bude na Vinořském náměstí symbolem vzájemného porozumění a přátelství.

Am Sonntag Vormittag pflanzten Bürgermeister  von Schulzendorf und Vinor, Herrn Herbert Burmeister und Frantisek Svarc mit Hilfe von Kindern aus Schulzendorf und Vinor, die deutsche rote Buche an, den Baum, der auf dem Vinorplatz zum Symbol der gegenseitigen Verständnis und Freundschaft wird.

 31.5.2008
První mezinárodní výměnný pobyt našich dětí v Schulzendorfu předčil veškerá očekávání. Možná by bylo dobré, kdybychom se my dospělí uměli u nás doma dohodnout alespoň tak, jako naši páťáci v Německu...

Fotogalerie z prvního mezinárodního výměnného pobytu našich dětí v Schulzendorfu
7.1.2008
4.1.2008 byla slavnostně podepsána smlouva o partnerství s obcí Schulzendforf.
26.3.2007
Návštěva v partnerském městě Schulzendorf

26. a 27.3. byla v městě Schulzendorf u Berlína projednána možnost dohody o partnerství. V současné době se připravuje podrobné znění dohody.

(Na obr. starosta Švarc předává erb Vinoře starostovi Schulzendorfu, panu Dr. Burmeisterovi.)