Městská část Praha-Vinoř

Home > MČ Praha-Vinoř > Spolky a organizace > UPANIŠÁDY 
SPOLKY A ORGANIZACE
   
   
UPANIŠÁDY

UPANIŠADY - vinořské pěnice by rády nalákaly do svých řad další členky i členy. Chtěly bychom oslovit nové obyvatele Vinoře, ale samozřejmě každého, kdo rád zpívá.
Náš repertoár tvoří hlavně mantry a různé písně z naší vlastní tvorby, týkající se Vinoře.
Poslechnout si nás můžete každé úterý od 18,30 hodin v budově nové školy
- hlavní vchod z Prachovické ulice. Kontakt 608 372 804.

 
UPANIŠÁDY
Jde o dobrovolný amaterský ženský pěvecký soubor  založený před několika lety. První vystoupení souboru ve Vinoři bylo 21.prosince 2007 při slavnostním zasedání místního zastupitelstva. Soubor vede paní Zdena Novotná.

Zpracoval kronikář obce Ing. František Filip, 2009

 
kliknutím zvětšíteAmatérské pěvecké sdružení, založené pro ty, co třeba neumí moc zpívat, ale mají potřebu a zpívají rádi.

Zpíváme s přesvědčením, že sborový zpěv má příznivé, až léčivé účinky na naší psychiku, na lidskou duši. Náš repertoár tvoří chantings-posvátné zpěvy p. Tervinové, mantry H. Marshalla, lidové písně z různých koutů světa a rovněž písní vlastní tvorby. Všechny mají společný základ a pozitivní texty. Zpívají se a poslouchají srdcem, mají duši. Z tohoto důvodu je pro nás důležité i prostředí, kde zpíváme. Mnohé písně jsou založené na rezonanci hlasu, bez jakéhokoliv doprovodu. Při jiných používáme jednoduché hudební nástroje, kytara, buben, chrastítka, triangl atd. Náš soubor se teprve vyvíjí a vlastně stále rozšiřuje. Jsme otevřené každému, kdo by to chtěl zkusit. Zatím jsme pouze samé ženy, ale uvítaly bychom i chlapce a muže. Nezáleží na věku, pouze na tom, aby zpívali rádi.

Scházíme se 1x týdně v budově nové školy ve Vinoři. Vždy v úterý od 18,30 hodin.

(Na našem snímku bohužel chybí Marie Cabajová a Jiřina Mojžíšová)

 

  FOTOGALERIE Z AKCÍ SOUBORU


  Ukázky naší činnosti: