Dnes je - svátek má

textový režim | RSS kanál

 

   
VINOŘSKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM

Home > Kulturně vzdělávací centrum > Vincent


   Kulturní a vzdělávací centrum

 

VINCENT, VINOŘSKÉ KULTURNÍ
 A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM
Opočínská 364
190 17 Praha - Vinoř


Kontakt: Vít Mokrý, ředitel
tel. 286 851 181 nebo 720 513 756
e-mail: vincent@praha-vinor.cz

 

 

 

Kulturně vzdělávací centrum, mateřské centrum a knihovna bylo v Opočínské ulici slavnostně otevřeno dne 11.června 2007.


Projekt: „Kulturně vzdělávací,
školící a informační centrum Praha - Vinoř“

KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PRAHA - VINOŘ

NABÍZÍ SVÉ PROSTORY
K PRONÁJMU.
CENA DOHODOU DLE ROZSAHU
A CHARAKTERU AKCE.

BLIŽŠÍ INFORMACE
 VÍT MOKRÝ,ředitel

 
 Kulturní a vzdělávací centrum VINCENT

Lingva Ludus v lednu oslaví deset let od svého vzniku.
 
Od září 2017 v rámci Lingva Ludus probíhá deset otevřených kurzů a šestnáct individuálních skupin a konzultace pro děti, mládežníky a dospělé.
A díky za těch velmi intenzivních, osobních, komunitních deset let!
Klára Löwensteinová, lektorka


Představujeme naše lektory
Ing. Anna Nováková (foto v příloze), lektorka CORE YOGA 

K józe mne přivedla celoživotní láska k pohybu a touha stále zkoušet něco nového. Józe jsem však rychle propadla a již nebylo třeba hledat nové aktivity. Baví mě se zdokonalovat a snažím se jí ušít tak trochu nový kabát. 
Po řadě certifikací (power jóga, jóga pro zdravá záda, jóga pro těhotné atd.) a po narození syna se přidalo studium rehabilitace po porodu, fungování hlubokého stabilizačního systému, dechových aktivit a mé srdcové záležitosti - diastázy (rozestupu přímých břišních svalů). Chuť předávat zkušenosti vedoucí ke zdravému, uvolněnému a krásnému tělu dala vzniknout systému CORE yoga - propojení jógových principů a cviků s důrazem na správnou práci středu těla. 

Gábriela Válková, lektorka "Cvičení s klaunem"

Propojila jsem svoji profesi fyzioterapeutky, radost z pohybu a společně stráveného času, vytvořila jsem program skupinového zdravotního cvičení pro děti: Cvičení s klaunem ve věkových kategoriích 1-2 roky, 2-3 roky, 3-6 let a pro školní děti, kterému se věnuji již 4tým rokem. Při cvičení se zaměřuji hlavně na prevenci svalových dysbalancí u dětí, na zlepšení koordinace a motoriky za využití různých sportovních a rehabilitačních pomůcek. Vše pomocí her a říkanek, aby děti pohyb vnímaly jako radost a stal se běžnou součástí jejich života již od útlého věku.
Vedu program zdravotního cvičení Aby záda nebolela…

Lektoruji též kurzy: Masáže dětí a kojenců, Základy aromaterapie, Míčková facilitace pro rodiče dětí s problémy horních cest dýchacích a cvičení na balónech, labilních plochách a s overbally.

V rámci své profese fyzioterapeutky s praxí v Jenštejně, nabízím služby v tomto oboru při problémech pohybového aparátu včetně relaxačních masáží.
Kontakt: email: valgab@post.cz, tel.: 724 312 755

 
Ing. Marcela Koucká - lektorka kurzu dětský aerobic

Jsem kvalifikovaná cvičitelka aerobicu, kterému se věnuji pro zdraví, radost a dobrou náladu. Má lekce dětského aerobicu je určena děvčatům ve věku 6-9 let, které mají radost z pohybu s hudbou a chtějí se hravou formou naučit základům aerobicu. Mám 3 děti které vedu ke sportu a na některé z těch nejmladších se těším i ve svých pondělních lekcích.
 

Mgr. Jana Habartová, lektorka kurzu Bodystyling

Již téměř dvacet let se věnuji různým formám cvičení aerobního, posilovacího a strečinkového charakteru. Z nabitých zkušenosti tak postupně vykrystalizovaly styly kurzů, které v současné době nabízím. Lekce slouží ke zlepšování či udržení fyzické kondice, síly, hybnosti i ohebnosti. Při cvičení používáme i různé náčiní pro větší pestrost a rozmanitost. Samozřejmě dbáme na správnou technikcu provedení cviku a to včetně nezbytného protažení. Vzhledem k tomu, že každý cvik má několik stupňů náročnosti, je cvičení vhodné pro pokročilé i začátečníky, protože opravdu záleží jen na vás, jakou zátěž si zvolíte. Vše se postupně učíme, až pohyb automaticky přijme nejenom tělo, ale i mysl...Takže mějme prostě www.primatelo.cz

 

KRISTÝNA KOLAJOVÁ – Výuka hry na klavír a zobcovou flétnu

Již od útlého dětství jsem tíhla k hudbě, hrála jsem na klavír, zpívala a tančila ve folklórním souboru. Vystudovala jsem učitelství HV a ZSV pro střední školy a práva na Masarykově univerzitě v Brně, ale zjistila jsem, že mě nejvíce baví práce s dětmi. Zbožňuji jejich spontánnost a jejich nadšení, když najdu písničku, kterou si přály nebo nedočkavé otázky, kdy bude další koncert, na kterém mohou předvést, co umí. Proto miluji svou práci a snažím se své nadšení předávat i všem dětem, které ve Vinoři hrají na klavír a flétnu.

 

 

Lektorka cvičební metody Pilates Radana Štorkánová.

Metodě Pilates se věnuji od r. 2006. Zaujaly mě důmyslné cviky, které uchovávají ohebnost a zároveň aktivují a posilují svaly celého těla. Podporují správně držení a tak účinně Pilates bojuje proti bolestem zad. Do tajemství této metody jsem se ponořila, když jsem měla sama potíže. Baví mě, že cvičící musí aktivně zapojovat svou mysl, poznávají tak lépe svoje tělo a jeho slabosti. Kladu důraz na správné provedení cviků. U cvičení používáme různé pomůcky, hodiny jsou tak pestřejší.

Více a aktuální volné kurzy se dozvíte na www.studiozp.cz

Lektorka Helena Cimermanová

Kurzy německého jazyka ve Vincentu

Kurzy německého jazyka
 

Profil lektorky Kláry Lowensteinové

Lingva Ludus - jazyk -přirozeně- hrou!

individuální/maloskupinová výuka italštiny a angličtiny pro předškolní, školní, záškolní i poškolní děti a více či méně dospělé

Lektorka italského a anglického jazyka působí přes mnoho (slovy šestnáct) let na vyšších a nižších školách a v zařízeních podobného typu, ve firmách i pouličně, někdy si překládá, tlumočí, ráda si hraje, vypráví, když je s kým, proto asi učí, čas od času pořádá kulturní a integrační workshopy, mezinárodní tábory a někdy i cesty tam a zase zpátky. Kdysi dávno vystudovala romanistiku na FFUK a obory religionistika-husitská teologie na HTF. V současné době ji baví realističnost pohádek a poezie; dlouhodobě pak podoby a počiny člověka, od kterých utíká k lesu, vodě, hoře a (nejde-li to jinak alespoň očima) za horizont.
 

Lingva Ludus v KVC Vincent

Od září se nanovo rozběhlo deset otevřených skupinových, sedm uzavřených skupinových a devět individuálních kurzů angličtiny a italštiny pro děti, teenage a dospělé a literárně-filosofická dílna pro děti. I přes velký zájem se podařilo udržet maximálně sedmičlenný kruh a tzv. indivindi (individuální plány). Zefektivnil se harmonogram a snad i výuka. Z časových důvodů nebylo možné vyhovět úplně všem zájemcům o individuální lekce. Snažila jsem se jako náhradu všem nabídnout a otevřít vhodný kurz.

Nově jsme otevřeli žádané kurzy aj teenage a literárně-filosofické dílny pro děti, které v minulých letech probíhaly v sobotu pod názvem Literární dílny (nyní jde o filosofii pro děti, divadlo a literární tvorbu). V současnosti Lingva Ludus v KVC Vincent navštěvuje na osmdesát devět lidí týdně a vede je jeden lektor.

V plánu mám během podzimu otevřít dospělým překladatelský seminář aj textů (úroveň pokročilí, pondělky 19.45-20.45) a seminář náboženských textů (čtvrtky 19.-20.00). Volná místa jsou ještě v literárně- filosofické dílně pro děti (5-13 let) ve čtvrtky od 17.15 do 18.45. Kdyby to někoho zaujalo, ozvěte se na klaralowenstein@yahoo.it.

Během listopadu a prosince budou v rámci Lingva Ludus probíhat jednorázové kulturně-enviromentální-sociální workshopy pro děti a dospělé.

V sobotu 4. listopadu jste všichni srdečně zváni na tradiční úklid Vinoře od 14. 00 (sraz před KVC Vincent), který zakončíme eko programem a pohoštěním ve Vincentu.

Pastelově teplý a vyvážený podzim přeji celému PoVinoří.

Klára Löwensteinová, lektorka

Lektorka Hana Jozová Dluhošová

Taneční škola HIT


 
 

Vinořské kulturně vzdělávací
a školící centrum pořádá
 

 
Vinořské kulturně vzdělávací
a školící centrum doporučuje
 
 
TÁTO JAK NA TO
Projekt "Táto, jak na to" zaměřený na podporu aktivního otcovství a realizovaný Ministerstvem práce a soc. věcí za finanční podpory ESF.
Více informací naleznete na www.tatojaknato.cz
 
DOPORUČENÍ: BUDULINEK.EU
Více informací naleznete na www.budulinek.eu
Úřad MČ Praha-Vinoř, ul. Bohdanečská 97, 190 17   Praha-Vinoř, tel./fax 286 851 114, tel. 286 851 483, e-mail: vinor@praha-vinor.cz
©2007-2010 MČ PRAHA-VINOŘ, všechna práva vyhrazena